www.forum.cerkiew.net.pl

Cerkiew Greckokatolicka w Polsce. Eparchia Wrocławsko-Gdańska. Forum dyskusyjne.
Teraz jest Pt lut 24, 2017 5:47 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: N paź 19, 2014 3:05 pm 

Czy ktos wie dlaczego te modlitwy się różnią-nie mam namyśli różnicy językowej :-)
Wersja prawosławna
Wiruju Hospody i spowiduju, jako Ty jesy woistynnu Chrystos Syn Boha żywaho, pryszedszyj w myr hrysznyja spasty, od nychże perwyj jesm ja. Iszczy wiruju, jako syje jest samoje preczystoje Tiło Twoje i syja jest samaja czestnaja Krow Twoja. Molusia ubo Tebi: pomyluj mnia i prosty mi prehryszenia moja, wolnaja i newolnaja, jaże słowom, jaże diłom, jaże widiniem i newidiniem i spodoby mia neosużdennoho pryczastysia preczystych Twojich Tajinstw wo ostawlenie hrichiw i w żyzn wicznuju, Amin.
Weczery Twojeja tajnyja dnes, Syne Bożyj, pryczastnyka mia pryjmy, ne bo wrahom Twojim tajnu powim, ny łobzania Ty dam jako Juda, no jako razbojnyk ispowiduju Tia:
Pomiany mia, Hospody, wo carstwij Twojim.
Da ne w sud ily w osużdenie budet mi pryczastie swiatych Twojich Tajn, no w isciłenie duszy i tiła.
Boże myłostyw, budy mi hrysznomu.
Boze, oczysty hrychy moji i pomyłuj mnia.
Bez czysła sohriszych, Hospody, prosty mi.

Wersja greckokatolicka:
Вірую, Господи, і ісповідую, що Ти єси воістину Христос, Син Бога живого, що прийшов у світ грішників спасти, з яких перший я.
Вечері Твоєї тайної сьогодні. Сину Божий, мене причасником прийми, бо ворогам твоїм тайни не повім і поцілунку не дам Тобі, як Юда, але, як розбійник, сповідаюся Тобі:
Пом’яни мене, Господи, коли прийдеш, у царстві твоїм.
Пом’яни мене, Владико, коли прийдеш, у царстві твоїм.
Пом’яни мене. Святий, коли прийдеш, у царстві твоїм.
Нехай не на суді не в осудження буде мені причастя святих твоїх таїн. Господи, а на зцілення душі і тіла мого і на життя вічне. Амінь.
Боже, милостивий будь мені, грішному.
Боже, очисти гріхи мої і помилуй мене.
Без числа нагрішив я, Господи, прости мені.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]